Junior Teams

Gymea Bay Cricket Club is pleased to announce our junior teams for the 2021/22 season.

All the best for the year ahead!



Under 10s Gymea 1

Green

  • Ashton James
  • Cameron Andrews
  • Harrison Palmer
  • Jack Johnson
  • Jack Palmer
  • Riley Heslehurst
  • Xavier Krause

Coach: Brendan Johnson

Under 10s Gymea 2

Black

  • Alex Baker
  • Andrew Frazer
  • Harrison Kelly
  • James Norton
  • Joshua Kingston
  • Lucas Shoebridge
  • Matilda Hayward

Coach: Matthew Norton

Under 10s Gymea 3

White

  • Archie Turner
  • Finley Bosutow
  • Jack Kirgan
  • Jordan Blacker
  • Kai Ward
  • Lewis Martin
  • Sebastian Costello

Coach: TBC

Under 10s Gymea 4

Red

  • Billy Bathgate
  • Connor Joubert
  • Harrison Wise
  • Isaak West
  • Joshua Purdon
  • Kade Hawkes
  • Sam Batman

Coach: Matthew Batman


Under 10s Gymea 5

Yellow

  • Cooper Melville
  • Curtis Clay
  • Daniel Jackson
  • Jackson Sladen
  • Lucas Assirati
  • Matthew Donohoe
  • Thomas Miller
  • Zane Ferguson

Coach: Scott Miller

Under 10s Gymea 6

Blue

  • Charlie McDonald
  • Harrison Etcell
  • Jack McMillan
  • Lachlan Furlong
  • Percy Morton
  • Sebastian Hanson
  • Zac Eisbacher


Coach: TBC

Under 10s Gymea 7

Orange

  • Aiden Krause
  • Cadan Wilson
  • Charlie McLeod
  • Domenic Toscario
  • Mitchell Barnes
  • Reece Pottage
  • Thomas Lewis


Coach: Martin Pottage



Under 12s Gymea 1

Green

  • TBC









Coach: TBC

Under 12s Gymea 2

Black

  • TBC









Coach: TBC

Under 12s Gymea 3

White

  • TBC









Coach: TBC

Under 12s Gymea 4

Red

  • TBC









Coach: TBC

Under 12s Gymea 5

Yellow

  • TBC









Coach: TBC



Under 14s Gymea 1

Green

  • Bailey Walker
  • Darcy Matthews
  • Henry Thomas
  • Isaac Thomas
  • Joel Barnes
  • Joshua Jones
  • Lachlan Head
  • Leo Hogg
  • Leo Matthews
  • Nathan Beaumont
  • Tyler Doonan

Coach: Colin Thomas

Under 14s Gymea 2

Black

  • Cameron Frazer
  • Charlie Martin
  • Harrison Melbourne
  • Jack Taylor
  • Kai James
  • Lachlan Mohapp
  • Logan Smith
  • Maxwell Callanan
  • Rhys Phillips
  • Suhan Sakaria
  • Wajeeh Ahmed

Coach: Craig James

Under 14s Gymea 3

White

  • Alexander Batty
  • Arimas Jones
  • Chase Lawson
  • Dean Teixeira-Araujo
  • Dylan McIlwraith
  • Evan Lowe
  • Jack Bowen
  • James McLeod
  • Lucas Workman
  • Marley Ronay Sundin
  • Will Davies

Coach: Mark Sundin

Under 16s Gymea 1

Green

  • TBC











Coach: TBC

If you have any questions, feel free to email us


The season starts in...